Gąbka do makijażu - niezbędny gadżet
Monday, Jan 29, 2018
Gąbka do makijażu - niezbędny gadżet

Minęło kilka lat odkąd pojawiły się na rynku kosmetycznym, jednak na dobre zawładnęły światem wizażu. Te niepozorne gąbeczki przyczyniły się do prawdziwej rewolucji w nakładaniu makijażu. W tej chwili już chyba żadna profesjonalna wizażystka nie potrafi się obyć bez magicznych gąbeczek. Są znane i doceniane przez kobiety na całym świecie. Fanki gadżetów kosmetycznych nie są w stanie wyobrazić sobie rozprowadzania podkładu bez gąbek. Na dobre odsunęły w cień pędzle do makijażu ze względu na łatwiejsze użycie oraz lepsze rezultaty. Na czym polega ich fenomen?

Ma to zapewne związek z wszechstronnością gąbek do makijażu. Nadają się do nakładania i rozprowadzania zarówno płynnych podkładów, jak i pudru prasowanego i sypkiego, różnego rodzaju korektorów, róży, rozświetlaczy oraz bazy pod podkład. Dzięki gąbeczkom do makijażu uzyskamy idealne krycie niedoskonałości twarzy, naturalnie wyglądające wyrównanie koloru skóry oraz zatarcie granic przy konturowaniu twarzy z użyciem kilku rodzajów kosmetyków. Gąbeczki zapewnią perfekcyjne wykończenie bez smug, plam i zacieków. Taki makijaż również dłużej się utrzyma na skórze. Za pomocą gąbki do makijażu dotrzemy w miejsca wymagające precyzji, takie jak zagłębienia przy nosie, kąciki oczu czy linia włosów i uzyskamy równomierne pokrycie.

Jak używać gąbek do makijażu?

Aby nałożyć podkład za pomocą gąbki należy zacząć od namoczenia gąbki w letniej wodzie i jej dokładnym wyciśnięciu. Gąbka zwiększy swoją objętość, stanie się bardziej miękka, a kosmetyk będzie się mniej wchłaniał w jej strukturę. Podkład nanosimy na dłoń lub inną powierzchnię. Najważniejsze by nie nakładać kosmetyku bezpośrednio na gąbkę, aby go odpowiednio dozować. Za pomocą gąbki nakładamy podkład na skórę twarzy, koniecznie w sposób „stemplujący” lub inaczej, wklepując go. Podkładu nie należy wcierać i wykonywać kolistych ruchów. Dzięki temu uzyskamy naturalny, nieskazitelny i trwały makijaż bez efektu maski. Ważne jest, aby po każdym użyciu gąbki do makijażu dokładnie ją umyć, żeby nie dopuścić do rozwoju bakterii. Możemy wykorzystać do tego żel do mycia twarzy, płyn micelarny, szampon lub zwykłe mydło. Wyczyszczoną gąbeczkę należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, najlepiej w pozycji stojącej.

Rodzaje gąbek do makijażu

Poza pełną paletą kolorów gąbeczek do makijażu mamy do wyboru również wiele różnych kształtów, a także materiał z jakiego zostały wykonane.

Gąbki okrągłe

gabka okragla

Zaczniemy od gąbek, które są z nami najdłużej, czyli okrągłe gąbki do makijażu. Na tle innych gąbek wyróżniają się niską ceną i to jest ich największa zaleta. Z ich pomocą nałożymy podkład lub cienie do powiek. Sprawdzą się przy naprawianiu błędów w trakcie wykonywania makijażu lub usuwania makijażu.

Gąbki trójkątne

gabka trojkatna

Są niewiele droższe od gąbek okrągłych. Mają zastosowanie zarówno przy nakładaniu płynnych podkładów, jak i w kamieniu. Pozwalają na wygodną i łatwą aplikację kosmetyków oraz równomierne krycie.

Gąbki 3D

gabka 3D

Pochłaniają mniej kosmetyku niż inne gąbki i lepiej go dozują. Największą sławą cieszą się gąbeczki w kształcie jajka, szczególnie marka Beauty Blender. Są bardzo poręczne i przyjemne w dotyku. Dzięki swoim kształtom pozwalają na dotarcie w trudnodostępne miejsca. Szersza strona służy do rozprowadzania kosmetyków na całej skórze, natomiast wąska strona ułatwia aplikowanie w miejscach, do których szeroka strona nie dociera. Jego struktura pozwala na idealne blendowanie i bardzo naturalny efekt krycia, bez znaczenia jest tu ilość nałożonego podkładu.

Ścięta gąbeczka w kształcie jajka

gabka scieta

Dzięki temu, że jeden jej bok jest płaski z łatwością możemy dotrzeć do okolic oczu i nosa. Poza tym posiada wszystkie zalety gąbeczki w kształcie jajka.

Alternatywną wersją gąbki- jajka jest gąbka- gruszka. Najlepiej wypróbować różne wersje i wybrać swój ulubiony kształt. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Gąbki silikonowe

gąbki sylikonowe

Warto wspomnieć o gąbkach silikonowych, które zostały zainspirowane silikonowymi wkładkami z biustonoszy używanymi przez Youtube’rki do nakładania podkładu. Dużą zaletą takich gąbek jest higiena użytkowania. Gąbkę silikonową wystarczy przemyć pod bieżącą wodą i nie wymaga kilkugodzinnego suszenia, jak w przypadku innych gąbek. Nie chłoną kosmetyków, dlatego używanie ich jest bardziej ekonomiczne i dłużej możemy się cieszyć ulubionym podkładem. Dzięki swojej elastyczności jest w stanie dotrzeć we wszelkie zakamarki twarzy. Nakładanie kosmetyków gąbką silikonową wygląda tak samo jak w przypadku gąbek 3D czyli „stemplujące ruchy” i wklepywanie. Gąbki silikonowe do makijażu posiadają wiele zalet ale mimo wszystko są mniej wygodne w użyciu niż gąbki w kształcie jajka czy gruszki.

Zapisz sie na nasz newsletter!

Otrzymasz informacje o wszelkich nowościach i promocjach !