Przedłużanie paznokci na szablonie metodą żelową
Thursday, Oct 19, 2017
Przedłużanie paznokci na szablonie metodą żelową

Przedłużanie paznokci na szablonie metodą żelową

Szablony do przedłużania paznokci trwale odmieniły branżę kosmetyczną, a metoda przedłużania paznokci na formie jest obecnie najchętniej stosowana przez stylistki paznokci. Dzięki niej kobiety posiadające naturalną płytkę, która jest słaba, łamliwa i niekształtna mogą zyskać wymarzoną długość i wygląd paznokci. Zabieg ten pozwala się cieszyć idealnym manicure’m przez kilka tygodni, po tym okresie należy je uzupełnić.

Czy przedłużanie paznokci na szablonie można wykonać w domu?

Samodzielne wykonanie przedłużanych paznokci w domu jest oczywiście możliwe. Warto jednak zapoznać się z dostępnymi w tym temacie informacjami, zadbać o kupno odpowiedniego sprzętu oraz preparatów i poświęcić trochę czasu na naukę.

Czego potrzebujemy do przedłużenia paznokci na szablonie ?

Przed rozpoczęciem działań związanych z przedłużaniem paznokci należy zaopatrzyć się w lampę UV/LED, pilniki o różnym stopniu gradacji, bloczek polerski, drewniany patyczek jednorazowy, cążki do skórek, szablony do przedłużania paznokci, cleaner do przemywania i odtłuszczania płytki, primer, waciki bezpyłowe, żel budujący, pędzelek do żelu, top lub lakier hybrydowy.

Kolejne etapy przedłużania paznokci

1. Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania płytki. Paznokcie piłujemy na krótko, jednak pozostawiamy nie mniej niż 1mm wolnego brzegu paznokcia, aby w późniejszym etapie bez problemu umieścić pod nim szablon do przedłużania paznokci. Następnie odsuwamy skórki patyczkiem i w razie potrzeby usuwamy je za pomocą cążek. Wyrównujemy i matujemy powierzchnię paznokcia  pilnikiem o niskiej ziarnistości oraz bloczku polerskiego. Musimy uważać, żeby nie przepiłować płytki, bo spowoduje to jej osłabienie na urazy. Paznokcie będą bardziej wrażliwe na dotyk, czasami bolesne.

2. Za pomocą wacików i cleanera oczyszczamy paznokieć z pyłu, który powstał w czasie piłowania i odtłuszczamy go. Nakładamy niewielką ilość primera. Chwilę czekamy, aż primer odparuje.

3. Na tak przygotowane paznokcie możemy zacząć nakładać szablony do przedłużania paznokci. Szablon wkładamy pod płytkę paznokcia, tak aby nie zostawiać wolnej przestrzeni pomiędzy paznokciem a szablonem. Następnie szablon sklejamy pod palcem i tworzymy pewnego rodzaju „stożek”. Złe nałożenie szablonu do paznokci może skutkować odklejeniem po włożeniu do lampy i dostaniem się żelu pod szablon.

4. Na paznokieć nakładamy żel i przeciągamy go na szablon, wybierając przybliżony kształt i odpowiednią długość za pomocą znajdującej się na nim podziałki. Na niektórych szablonach do przedłużania paznokci, w celu ułatwienia pracy, długość oznaczona jest za pomocą cyferek. Odpowiednie rozprowadzenie żelu pomoże przyspieszyć czas opiłowania utwardzonego paznokcia w późniejszym etapie i pozwoli na zaoszczędzenie czasu naszej pracy. Paznokieć na który nałożyłyśmy żel wkładamy do lampy i go utwardzamy. Przemywamy cleanerem. Za pomocą kolejnej warstwy żelu nadajemy odpowiednią formę i budujemy „krzywą C”. Większą ilość żelu nakładamy w środkowej części paznokcia i za pomocą pędzelka rozprowadzamy ją na boki oraz wolny brzeg paznokcia. Utwardzamy i ponownie przemywamy cleanerem. Na tym etapie możemy odkleić szablon do przedłużania paznokci. Na paznokciach powinny znajdować się 3-4 warstwy żelu. Najważniejsze przy nakładaniu żelu jest to, aby żel nie rozlał się na skórki. Skutkować to będzie odchodzeniem żelu od naturalnej płytki w krótkim czasie. Aby tego uniknąć, najlepiej wybrać bardziej gęsty  żel do przedłużania paznokci.

5. Pora zająć się kształtem przedłużonych paznokci. Za pomocą pilniczka pozbywamy się nadmiaru żelu po bokach, modelujemy „krzywą C” i nadajemy ostateczny kształt paznokciom w zależności od upodobań. Ponownie czyścimy je za pomocą cleanera.

6. Na utwardzony, ukształtowany i wyczyszczony paznokieć nakładamy top lub lakier hybrydowy i ponownie utrwalamy w lampie. Przemywamy cleanerem.

Paznokcie przedłużone za pomocą szablonów i żeli są gotowe. Za pierwszym razem być może nie są idealnie takie, jakich oczekiwałyśmy, ale nie warto się zrażać. Umiejętność przedłużania paznokci na szablonie przede wszystkim wymaga czasu i praktyki.

 

Zapisz sie na nasz newsletter!

Otrzymasz informacje o wszelkich nowościach i promocjach !