Jaki pilnik do paznokci wybrać?
Tuesday, Oct 10, 2017
Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Pilnik do paznokci jest niezbędnym narzędziem każdej kobiety dbającej o wygląd, mającej świadomość, że dłonie są jej wizytówką. Występujące na rynku pilniki różnią się rodzajem materiału z jakiego zostały wykonane, stopniem gradacji, kształtem oraz kolorem. Wybierając odpowiedni wariant pilnika możemy uniknąć uszkodzeń płytki paznokci takich jak przepiłowanie lub rozdwajanie.

Ze względu na materiał z którego wykonany jest pilnik wyróżniamy:

  • - pilniki metalowe
  • - pilniki papierowe
  • - pilniki szklane

Pilniki metalowe, kiedyś najpopularniejsze, powoli wychodzą z użycia. Ich zaletą jest trwałość, nie niszczą się tak jak pozostałe pilniki. Mogą być stosowane wyłącznie przy mocnych paznokciach, sztucznych lub paznokciach u stóp. Niezalecane dla osób posiadających cienkie i słabe paznokcie ze względu na możliwość uszkodzenia struktury paznokcia, w efekcie czego paznokcie będą się rozdwajać i pękać.

Pilniki papierowe są obecnie najchętniej używane. Cieszą się popularnością ze względu na swoją niską cenę oraz wszechstronność. Dobrze sprawdzają się zarówno na naturalnej płytce, jak i sztucznej. W zależności od ziarnistości pilniki papierowe mogą służyć do skracania paznokci, nadawania im kształtu oraz polerowania. Posiadają różne kształty ułatwiające piłowanie. Ich wadą jest szybsze zużywanie w porównaniu do pilników metalowych.

Pilniki szklane wykonane są ze szkła hartowanego dlatego odznaczają się dużą trwałością. Są delikatne dla płytki, dlatego szczególnie dobrze sprawdzają się przy kruchych i łamliwych paznokciach. Chronią przed pękaniem i rozdwajaniem. Czas pracy z użyciem tego typu pilników na twardej płytce, hybrydzie, żelu, akrylu lub tipsie będzie stanowczo dłuższy.

Ze względu na gradację ziarnistości do wyboru mamy:

  • - pilniki gruboziarniste
  • - pilniki średnioziarniste
  • - pilniki drobnoziarniste
  • - polerki

Czym jest gradacja ziarnistości?

Jest to parametr określający ilość ziarenek występujących na cm2 powierzchni ściernej pilnika do paznokci. Im więcej ziarenek, tym pilnik jest delikatniejszy i analogicznie, im mniej ziarenek, tym pilnik jest ostrzejszy. Dlatego pracę na paznokciach sztucznych zaczynamy od pilników gruboziarnistych, kończymy na drobnoziarnistych.

Pilniki gruboziarniste (gradacja ziarnistości 80-100) posiadają dużą siłę tarcia. Powinny być używane wyłącznie do skracania i kształtowania paznokci żelowych lub akrylowych. Nie należy ich stosować do paznokci naturalnych ani hybryd, gdyż mogą uszkodzić płytkę paznokcia. Najlepiej, aby posługiwały się nimi doświadczone stylistki paznokci. Ich zaletą jest skrócenie czasu pracy na paznokciach sztucznych.

Zapisz sie na nasz newsletter!

Otrzymasz informacje o wszelkich nowościach i promocjach !